Szkoła Podstawowa nr 5 na VIII Wojewódzkiej Konferencji Szkół Promujących Zdrowie.

Data: 18 listopada, 2012

W Wojewódzkim  Centrum Onkologii w Poznaniu, 14 listopada  2012, odbyła się VIII Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie z cyklu Europejski Kodeks Walki z Rakiem, na temat: ,,O zdrowiu szerzej… Seksualność dziecka integralną częścią zdrowia psychicznego.“

Spotkanie dyrektorów i koordynatorów promocji zdrowia, reprezentujących przedszkola oraz szkoły od I do IV etapu edukacyjnego województwa wielkopolskiego, rozpoczęła Pani Dorota Kinal – Wicekurator Oświaty w Poznaniu oraz Pani Beata Cierzniak – Wojewódzki Koordynator Szkół Promujących Zdrowie. Rejon ostrowski reprezentowały: Dorota Cieśla dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Małgorzata Lubojańska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11. Pierwszą część spotkania prowadził dr Hubert Rokossowski. Podczas swojego wykładu przybliżył słuchaczom rolę szczepionek ochronnych, jako najbardziej skuteczną formę profilaktyki chorób zakaźnych. Kolejny wykład poprowadziła dr Anna Samela, poruszając problematykę seksualności dziecka i jej roli w okresie, od trzeciego do szóstego roku życia.

W drugiej części konferencji odbyła się prezentacja dobrych praktyk, realizowanych przez szkoły. Jedną z placówek, która została poproszona o podzielenie się swoimi dokonaniami w zakresie promocji zdrowia  była Szkoła Podstawowa nr 5 z Ostrowa Wielkopolskiego.   Pokaz multimedialny prezentujący przedsięwzięcia placówki w zakresie działań prozdrowotnych zaprezentowany przez dyrektor Dorotę Cieślę, spotkał się z dużym uznaniem słuchaczy. Z rąk Pani Doroty Kinal Wicekurator Oświaty oraz Pani Beaty Cierzniak Wojewódzkiego Koordynatora, Szkoła Podstawowa nr 5 z Ostrowa Wielkopolskiego otrzymała podziękowania za szeroką i skuteczną działalność z zakresu działań promujących zdrowie psychiczne i fizyczne oraz gratulacje z okazji przyznania Certyfikatu Krajowego Szkół Promujących Zdrowie, jako jednej z pierwszych placówek z województwa wielkopolskiego obok szkół z Rawicza, Krzyża Wielkopolskiego i Lubasza.

Uroczyste wręczenie certyfikatu krajowego odbędzie się w grudniu br. w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie.