Święto roweru 2016

Data: 2 października, 2016

24 września 2016r grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami Panią Violettą Szymczak oraz Panem Przemysławem Bendkowskim wzięła udział w rajdzie rowerowym – Święto Roweru. Wybraliśmy trasę  Ostrów Wielkopolski  – Przygodzice – Przygodzice Górecznik- Janków Przygodzki –  Ostrów Wielkopolski  – ulice Zacharzewa i Zębcowa – SP 6 Ostrów Wielkopolski – około 30 km.  Meta rajdu znajdowała się w SP nr 6. Na boisku szkolnym miały miejsce występy młodzieżowych zespołów muzycznych i tanecznych, konkursy i zawody sprawnościowe m.in. kolarski tor przeszkód, zawody w żółwiej jeździe na rowerze, mistrzostwa w rzucie napompowaną dętką rowerową, wyścig na hulajnogach dla najmłodszych. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie krajoznawczym i konkursie o ruchu drogowym. Na mecie każdy uczestnik rajdu otrzymał  drożdżówkę. Celem rajdu była popularyzacja roweru jako środka komunikacji, rekreacji i turystyki, propagowanie ochrony środowiska naturalnego, zachęcenie do czynnego wypoczynku na rowerze, rekreacja i zabawa na świeżym powietrzu.