Święto Patrona Szkoły

Data: 24 października, 2023

19.10.23 obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji został zorganizowany apel. W części oficjalnej uroczystości odbyło się ślubowanie nowych uczniów klas 2-8, zaprzysiężenie nowego Samorządu uczniowskiego oraz wpisy do Księgi Patrona wyróżnionych uczniów klas 2-8. 

W części artystycznej, przygotowanej przez panie: Barbarę Jurczak oraz Małgorzatę Szczepaniak, uczniowie obejrzeli piękną inscenizację opartą na motywach „Małego księcia”. Spektakl podczas Święta Patrona był inauguracją realizacji projektu edukacyjnego zatytułowanego „Twórzmy więzi”, który uczniowie naszej szkoły będą realizować przez cały rok szkolny. 

Po apelu klasy pod opieką wychowawców opracowywały kolejne zadania do projektu, a starsi uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii:”II wojna światowa”.