Święto drzewa

Data: 16 października, 2022

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska akcja sadzenia drzew co roku 10 października. Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii Miliarda Drzew dla Planety – ogólnoświatowej inicjatywie sadzenia drzew, aby sprostać wyzwaniom jakie niosą zmiany klimatyczne, wspieranej przez ONZ.

Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi, poparta konkretnymi działaniami – sadzeniem i ochroną drzew. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu, przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków zmian klimatu. W tym roku 10 października obchodziliśmy w Warszawie 20-lecie Święta Drzewa Klubu Gaja. Miasto Ostrów Wielkopolski kolejny raz zostało laureatem Czarodziejskiego Drzewa. Nasza szkoła została w szczególny sposób wyróżniona. Otrzymaliśmy nagrodę za 20-letnią współpracę z Klubem Gaja. Jesteśmy dumni. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Wierzymy, że kształtując w dzieciach postawy proekologiczne nie będziemy musieli martwić się o przyszłość naszej planety. Będą oni przykładem i wzorem dla innych.

Koordynator Maria Baranowska