Świetlicowe Andrzejki

Data: 8 grudnia, 2022

Dnia 30 listopada br. jak wypada w dniu w którym obchodzi imieniny Andrzej odbyły się świetlicowe andrzejki.

Spotkaliśmy się o godz. 17.00 a dobra zabawa trwała do godz. 19.00. Z uwagi na andrzejki, które w tym samym czasie odbywały się w kilku klasach było nas kameralnie jak na świetlicę – dziewiętnaścioro oraz dwoje rodzeństwa.

Zabawę zaczęliśmy od wróżenia z wosku – panią Magdalenę Kowalską czeka daleka podróż. Następnie przy muzyce z lat 80’ i 90’tych (chociaż nie tylko) bawiliśmy się w „brakujące” krzesło, zabawa tak się podobała, że pani Karina Brzykcy była proszona o powtórkę aż trzy razy. W międzyczasie pani Karolina Treska malowała twarze według życzeń – efekt jej pracy tak się podobał dzieciom, że cały czas ustawiona była do pani Karoliny kolejka chętnych. Duże emocje wzbudził konkurs z balonami – zwyciężyła para, której balon najdłużej nie spadł na podłogę. Zwieńczeniem naszych szaleństw był „Krasnoludek” oraz „Pociąg” poprowadzony przez panią Grażynę Szulc.

Jesteśmy wdzięczni losowiJ że pandemia w tym roku szkolnym nie pokrzyżowała nam szyków i mogliśmy wrócić do tej polskiej tradycji po latach przerwy

Karina Brzykcy