Święta z ptakami

Data: 30 grudnia, 2018

Dnia 26 grudnia 2018 roku wzięliśmy udział w wycieczce „Święta z ptakami” po Parku A. Mickiewicza i Parku 3. Maja w Ostrowie Wielkopolskim, czyli już w 246. “Ostrowskim Spotkaniu z Przyrodą”, zorganizowanym przez Wielkopolskie Towarzystwo Przyrodniczo-Krajoznawcze. Zaobserwowaliśmy około 245 ptaków z 9 gatunków. Najwięcej – około 90 mew srebrzystych i białogłowych, 75 krzyżówek i około 50 kawek. Był też zapowiadany dzięcioł duży, pełzacz i kowaliki. Uczyliśmy się rozpoznawać parkowe drzewa, m.in. dęby szypułkowe i czerwone, graby, daglezje zielone, sosny wejmutki, platan klonolistny i gruszę pospolitą – jedyny w obu parkach pomnik przyrody. Naszą szkołę reprezentowała Amelia Kalina oraz Aleksander Cerbiński z klasy IV a oraz Karina Malecha z klasy I a wraz z rodzicami, babcią oraz wychowawczynią.