Święta smaku języka niemieckiego

Data: 24 kwietnia, 2023

Boże narodzenie to czas szczególny, w którym pamiętamy o swoich bliskich i składamy im najlepsze życzenia. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wysłali kartki Bożonarodzeniowe do krajów niemieckojęzycznych. W tym roku motywem przewodnim były firmy produkujące słodycze.

To już tradycja, która od kilku lat trwa w naszej szkole. Dzieci tworzą kartki Bożonarodzeniowe, w których składają najlepsze życzenia oraz piszą o sobie, swoich pasjach i życiu wykorzystując nabyte umiejętności na lekcjach języka niemieckiego.

W ubiegłych latach pisaliśmy już listy do niemieckojęzycznych polityków, piosenkarzy oraz klubów piłkarskiej Bundesligi. Ku naszej radości otrzymaliśmy liczne odpowiedzi z pozdrowieniami oraz autografami. W tym roku naszym celem były firmy produkujące słodycze: Lindt, Haribo, Toblerone oraz Knoppers.

Tuż po feriach zimowych czekała na nas niespodzianka! Otrzymaliśmy trzy kartony pełne słodyczy od firm Haribo oraz Toblerone. Zadowolenie oraz zaskoczenie dzieci było niesamowite! Po raz kolejny udało nam się nawiązać kontakt z kimś bardzo sławnym na świecie.

Pysznie uczymy się w SP5!

Ciekawe co przyniesie kolejny rok?