Świerszczyk i deszczyk poezją malowany

Data: 19 października, 2014

16 października 2014 roku odbył się  konkurs plastyczny pt. “Świerszczyk”, “Deszczyk”, “Odlot” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1. Jak co roku konkurs był inspirowany twórczością Marii Konopnickiej. Po raz kolejny uczniowie klas I-III wyrazili przeżycia związane z utworami poetki  za pomocą różnorodnych technik plastycznych. Pierwszoklasiści malowali pastelami, klasy drugie farbami,  klasy trzecie wycinały elementy z gazet i kolorowego papieru. W konkursie brały udział 3-osobowe drużyny. Nasza szkoła była  reprezentowana przez zespół klasy I B, II C, III C. Wszystkie drużyny wykonały pomysłowe i piękne prace plastyczne. Zespół klasy I B w składzie:  Aleksandra Chwiłkowska, Aleksandra Włodarek, Blanka Sobczak (wych. pani Barbara Cnotliwa) urzekł komisję wykonaną  przez siebie barwną łąką i zdobył II nagrodę. Klasy drugie były  reprezentowane przez Patrycję Wróbel, Dominika Jackowskiego, Olafa Rynowieckiego (wych. pani Mariola Tomańska). Zespół klas trzecich wycinał w następującym składzie: Maria Kubacka, Sara Tanaś, Julia Kociemba (wych.pani Anna Karpińska). Wszystkim gratulujemy talentu!