Światowy Dzień Wróbla

Data: 25 marca, 2019

W poniedziałek 25 marca w klasie 1a obchodziliśmy „Dzień Wróbla”. Święto to przypada na 20 marca, ponieważ jednak tego dnia w naszej szkole miały miejsce rekolekcje wielkopostne, świętowaliśmy dzisiaj.

Wielu uczniów naszej klasy przygotowało na różne sposoby wróblowe skrzydełka lub dzioby, lub ubrało się w kolory, takie jak szare, brązowe i czarne barwy upierzenia wróbla.

Tego dnia rozmawialiśmy na temat tego, dlaczego w ostatnich latach tak bardzo zmalała liczebność wróbli i co możemy zrobić, by powstrzymać ich znikanie. Czytaliśmy przysłowia i powiedzenia związane z wróblem, dzieci obejrzały film animowany pt. „Przygód kilka wróbla Ćwirka” oraz wysłuchały przeczytanego przez nauczyciela rozdziału książki Hanny Łochockiej pt. „Przygody Wróbelka Elemelka”. Jakub Korkus zaśpiewał dla nas piosenkę „Wróbelek Marcelek”, która bardzo spodobała się  całej klasie.

Wybierzemy się również na spacer, aby poszukać wróbli w naszej okolicy.