ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Data: 25 kwietnia, 2017

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

Nasza biblioteka szkolna także włączyła się w obchody tego święta, organizując w poniedziałek 24 kwietna uroczysty apel dla uczniów klas IV, V, VI. Celem apelu było wyeksponowanie roli książki i jej szczególnego miejsca w bibliotece, zwrócenie uwagi na korzyści płynące z czytania oraz zachęcanie uczniów do systematycznego odwiedzania biblioteki. Uczniowie poznali ciekawostki o książkach: (najmniejszej, największej, pachnącej, najdroższej, najpopularniejszej). Poznali także życie i postać Hansa Christiana Andersena, który zachęcał do korzystania z biblioteki szkolnej. Książki zapewniały, że czekają na czytelnika i informowały o swojej zawartości. Przed publicznością szkolną zaprezentowano także pokaz mody bibliotekarskiej na rok 2016/2017.  

W apelu wystąpili uczniowie z Koła Żywego Słowa i Koła Miłośników Książki. To pierwsze przedsięwzięcie uczniów obu kół. Podsumowaniem całości było ogłoszenie wyników szkolnego konkursu plastycznego na najciekawszy plakat do książki H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Pani dyrektor Dorota Cieśla wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu.