Świąteczne spotkanie w klasie 1a

Data: 26 grudnia, 2018

W radosnym nastroju zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, odbyło się spotkanie uczniów klasy Ia wraz z rodzicami oraz wychowawczynią Beatą Olszak. Zebraliśmy się w środowe popołudnie 19 grudnia, zostawiając na chwilę obowiązki domowe oraz przedświąteczny zgiełk. Uczniowie powitali zaproszonych gości krótką częścią artystyczną. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziła wszystkich m.in. poezja ks. Jana Twardowskiego, ojca Franciszka Czarnowskiego oraz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Treść wierszy przybliżyła nam magię świąt bożonarodzeniowych oraz wprowadziła w nasze serca radość z narodzin dzieciątka. Na dzieci czekały również świąteczne prezenty oraz stół zastawiony smakołykami. Dzięki temu mogliśmy na chwilę przysiąść, porozmawiać, podzielić się wrażeniami oraz nastrojem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Następnie rodzice wraz z dziećmi przystąpili do wykonania ozdób choinkowych. Nikomu nie zabrakło inwencji twórczej, każda bombka wyglądała  inaczej i była jedyna w swoim zwyczaju. Wspólna zabawa pochłonęła zarówno dzieci, jak i rodziców. Gotowe ozdoby przystroiły klasową choinkę.