SUKCESY UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 W RAMACH PROJEKTU EDUKACYJNEGO

Data: 10 grudnia, 2018

Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim była organizatorem projektu edukacyjnego „EKONOMIĘ W NIEPODLEGŁOŚCI DOCENIAMY, WIĘC SWÓJ HOŁD JEJ SKŁADAMY”. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Patronat grantowy nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej, a jego założenia wpisują się w obchody „Roku dla Niepodległej”. Szkoła Podstawowa nr 2 zaproponowała uczniom ostrowskich szkół  konkursy w różnych kategoriach: plastyczny, fotograficzny, recytatorski oraz wokalny. Każdy etap związany był z zagadnieniem patriotyzmu, miłości do ojczyzny i jej dorobku ekonomicznego, wiązał się także z lokalną społecznością, małą ojczyną, naszym miastem – Ostrowem Wielkopolskim. Uroczyste podsumowanie projektu miało miejsce 23 listopada w Forum- Synagoga. Podczas gali przedstawiono wyniki poszczególnych konkursów. Uczniowie naszej szkoły odnieśli również sukcesy. Nagrody laureatom wręczyła Ewa Matecka – Wiceprezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Celem projektu „Ekonomię w niepodległości doceniamy, więc swój hołd jej składamy” było: wdrażanie uczniów do rywalizacji w przyjaznej atmosferze, integrowanie młodzieży, nawiązywanie współpracy pomiędzy placówkami, rozwijanie zdolności artystycznych dzieci i promowanie młodych talentów.

W kategorii klas IV – VI

W  Konkursie Fotograficznym ,,100- letni dorobek ekonomiczny w naszym mieście”:

– I miejsce Zuzanna Rybka i Marcelina Błochowiak z klasy IV d;

w Konkursie Plastycznym „100- złotowy banknot na 100- lecie niepodległości”:

– III miejsce Szymon Liebchen  z klasy  IV d – op. Anna Karpińska;

W kategorii klas VII – VIII

W Konkursie Recytatorskim „Walka o wolność, niepodległość”:

– wyróżnienie Martyna Florczak z klasy VII b;

– wyróżnienie Karol Schubert z klasy VII a – op. Małgorzata Szczepaniak;