Sukcesy uczennic naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Świat dziecka”

Data: 4 czerwca, 2017

1.06. 2017 r. uczestniczyliśmy w podsumowaniu 32 . Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Świat dziecka”, organizowanego przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Na tegoroczną edycję wpłynęły 954 prace z 74 szkół i ośrodków kultury  z Wielkopolski, Kaszub, Pomorza, Śląska, Małopolski.

Komisja konkursowa w składzie: prof. Maria Podskarbi-Hebisz, Anna Tabaka, Przemysław Dunaj i Adrian Kempa nagrodziła osiem osób w kategorii wiekowej 7-10 lat,  działających w Akademii Smyka w Poznaniu, Pałacu Młodzieży w Katowicach i Gdańsku,  Domu Kultury w Pile i Płocku, Laboratorium Sztuki w Kaliszu, Artea Otwarta Przestrzeń Artystyczna w Białymstoku.

W konkursie wzięli udział także uczniowie naszej szkoły.   Wśród wyróżnionych prac  znalazły się dwie prace,  wykonane przez uczennice klasy II d: Julię Piwek i Zuzannę Nowak, przygotowane pod kierunkiem Anny Karpińskiej.

Nagrody oraz dyplomy wręczali: Wiceprezydent Kalisza Artur Kijewski oraz członkowie komisji.

Uczennicom serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!