SUKCES  NAJMŁODSZYCH  MATEMATYKÓW

Data: 30 maja, 2016

 24 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II W Ostrowie Wielkopolskim odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny MAGIA LICZB. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów z klas I – III: Joanna Różanek kl. I d , Krzysztof Rapier kl. I f , Maja Miszczak kl. II c, Robert Kozłowski kl. II c, Antoni Izydorski kl. III c oraz Wojciech Czechmanowski kl. III c. 

Nasi młodzi matematycy wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Rozwiązywali zadania o dużym stopniu trudności. Pomimo niewielkiego stresu, udało im się osiągnąć sukces. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w obecności Zastępcy Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Ewy Mateckiej, która wręczyła dyplomy i upominki  wszystkim uczestnikom oraz dyplomy i nagrody książkowe laureatom konkursu. Wśród laureatów byli oczywiście nasi uczniowie.   W grupie uczniów klas pierwszych II  miejsce zajął Krzysztof  Rapier/ wychowanek p. B. Jurczak/, w kategorii klas drugich – II miejsce zajęła Maja Miszczak /wychowanka p. A. Roszak/, natomiast wśród uczniów klas trzecich Wojciech Czechmanowski /wychowanek p. M. Tomańskiej/ zajął miejsce III. Pozostali uczniowie zajęli miejsca tuż za podium zdobywając 1, 2 punkty mniej od laureatów. Gratulujemy wszystkim !!!