Sukces drużyny dziewcząt UKS „Piątka” rocznik 2000

Data: 1 kwietnia, 2012

W sobotę w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 odbył się I Finałowy Turniej Minikoszykówki dziewcząt rocznik 2000. W imprezie tej wystąpiły zespoły: TS Basket Gniezno, MKS MOS Konin, UKS „Piątka” Ostrów Wielkopolski. W pierwszym meczu gospodarz turnieju UKS „Piątka” nie dał szans zespołowi MKS MOS Konin wygrywając tę rywalizację 50:23. W kolejnym spotkaniu TS Basket Gniezno pokonał MKS MOS Konin 53:11. W ostatnim w tym dniu spotkaniu decydującym o pierwszym miejscu spotkały się dwa niepokonane zespoły. Po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu UKS „Piątka” pokonał zespół z Gniezna 33:28. Na słowa pochwały zasługuje cały zespół, który mimo minimalnej przewagi gości potrafił w końcówce przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść.

 Skład zespołu UKS „Piątka” i zdobyte punkty:

Weronika Hipp – 14, Anna Walczak – 20, Weronika Kania – 11, Natalia Benedykcińska – 12, Wiktoria Jakubowicz – 16, Barbara Majchrzak – 2, Bogna Marciniak – 0, Hanna Marciniak – 2, Anna Przysada – 2, Weronika Szymczak – 0, Gabriela Plucińska – 4.