Sukces 1c w „V Ostrowskim Dniu Recyklingu”

Data: 23 czerwca, 2015

Na terenie Kompleksu Rekreacyjnego „Piaski – Szczygliczka” w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 18 czerwca odbył się „V Ostrowski Dzień Recyklingu” organizowany przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski we współpracy z Zakładem Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO SA. Naszą szkołę reprezentowała klasa 1c wraz z wychowawcą Anną Roszak oraz laureaci akcji „Listy dla Ziemi” pod opieką pani Marii Baranowskiej. W imprezie wzięli udział pierwszoklasiści wszystkich ostrowskich podstawówek. Po powitaniu przez Panią Prezydent Miasta Beatę Klimek nastąpiła prezentacja transparentów o tematyce proekologicznej. Następnie uczestnicy obejrzeli występ uczennic z Gimnazjum nr 3 oraz przedstawienie „Pieski świat”. Później nastąpiło wręczenie nagród laureatom akcji „Listy dla Ziemi”. Wśród uczniów z SP 5 nagrody z rąk Pani Prezydent otrzymali Dominika Rosik, Kinga Maciaszek, Anita Maciaszek, Ewa Kaszyńska, Aleksandra Kuroszczyk, Aleksandra Chmielewska, Daniel Kania, Michał Maciaszek, Oliwia Kwiecińska, Dagmara Jędrzejak, Julia Mrowińska. W samo południe rozpoczęły się gry, zabawy oraz konkursy dla pierwszaków. Reprezentanci klasy 1c wzięli udział między innymi w konkursie nawlekania nakrętek na sznurek, układania puzzli oraz  kalamburach. Po zaciętej rywalizacji i podliczeniu punktów okazało się, że uczniowie 1c zajęli III miejsce i otrzymali z rąk Pani za-cy prezydenta Ewy Mateckiej dyplom, puchar oraz nagrody indywidualne. Radość była nie do opisania. Podczas imprezy dzieci zostały poczęstowane owocami, drożdżówkami, słodyczami, wodą. Atmosfera była iście piknikowa.