Strategia wolnych i otwartych implementacji

Data: 5 grudnia, 2013

Strategia wolnych i otwartych implementacji – jako innowacyjny model zainteresowania kierunkami informatyczno – technicznymi, to temat warsztatów, które odbyły się w czwartek 28 listopada 2013 roku w stołówce szkolnej. Wzięli w nich udział uczniowie naszej szkoły z klasy VI a i V a

         Pierwsza część zajęć miała charakter prezentacji multimedialnej, podczas której uczniowie mogli sobie utrwalić pojęcia takie jak system operacyjny, licencja, piractwo komputerowe. Prowadzący zajęcia starał się pokazać różnice pomiędzy systemem operacyjnym Windows i Linux, jak również tłumaczył czym zajmuje się mechatronika. Uczniowie byli aktywni, chętnie się zgłaszali. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymywali długopis lub smycz.

Druga część warsztatów – bardziej praktyczna polegała na tym, iż każdy uczeń mógł spróbować na laptopie  co to jest programowanie urządzeń elektronicznych a nawet robotów. Uczniowie dowiedzieli się również, że implementacja jest to proces pisania programu (kodu źródłowego), czyli programowanie lub efekt takiego procesu, czyli program.