SREBRNE PASMO DLA SZKOLNEGO CHÓRU “GAMA”

Data: 22 kwietnia, 2018

20 kwietnia 2018r. Aula Domu Katechetycznego przy Kościele św. Antoniego – ul. Raszkowska w Ostrowie Wielkopolskim, jak co roku rozbrzmiewała śpiewem chóralnym. Na Konkurs Chórów Szkolnych Południowej Wielkopolski w ramach Ogólnopolskiego Projektu Narodowego Forum Muzyki “Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska” zjechały 24 chóry z regionu Południowej Wielkopolski. Nad przebiegiem konkursu czuwali Kuratorzy regionalni p. Aleksandra Wojtaszek oraz p. Klaudia Szubert. Swoją obecnością zaszczycił nas Kurator Honorowy p. Jerzy Wojtaszek. Z widowni dopingowała nas mocno p. Dyrektor Dorota Cieśla oraz p. Danuta Adamik, która czuwała również nad naszym bezpieczeństwem i wizerunkiem na scenie.

Zgłoszone chóry oceniało jury w składzie:

– prof. dr hab. Jolanta Szybalska – Matczak,

– mgr Beata Bielska,

– mgr Tadeusz Eckert

W programie Chór “GAMA” pod dyr. p. Ireny Treski zaprezentował:

  1. Nicola Vaccai – Ćwiczenie 3. (tercje);
  2. “Taniec” – muz. Witold Lutosławski, sł. Julian Tuwim: – a cappella;
  3. “Kum i kuma” – muz. Stanisław Moniuszko, oprac. Leonard Jurewicz, sł. Jan Czeczot – a cappella – utwór dwugłosowy;
  4. “Baran” – muz. Wiktoria Nairam, sł. Jan Brzechwa – a cappella – utwór dwugłosowy.

W kategorii chórów szkół podstawowych nasz chór otrzymał „SREBRNE PASMO”. Gratulujemy sukcesu wszystkim chórzystom. Dziękujemy rodzicom, którzy wspierają nasze chóralne działania.