SREBRNE PASMO DLA CHÓRU “GAMA”

Data: 22 maja, 2016

W piątek 20 maja 2016r. o godzinie 9:00 w Auli Domu Katechetycznego Parafii p.w. św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się przegląd chórów szkolnych regionu Ostrów Wielkopolski, które uczestniczą w Projekcie Narodowego Forum Muzyki “Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”. Naszą szkołę reprezentował Chór “GAMA” pod dyr. p. Ireny Treski, który zaśpiewał następujące utwory:

“Ping-pong” – muz. Jan Krutul z akompaniamentem fortepianu (utwór obowiązkowy);

“Kukułeczka” – melodia ludowa, wg Tadeusza Sygietyńskiego (utwór dwugłosowy a cappella);

“Piosenka drewnianych lalek” – muz. Tomasz Bajerski, sł. Cezary Domagała (a cappella).

Zgłoszone chóry oceniało jury w składzie:

– prof. dr hab. Jolanta Szybalska – Matczak (Akademia Muzyczna we Wrocławiu);

– dr Alicja Szeluga – (Dyrygent Dziewczęcego Chóru „Skowronki” z Poznania);

– Jowita Augustyniak (Kurator Okręgu Leszczyńskiego Akademii Chóralnej – Śpiewająca Polska).

W przesłuchaniach uczestniczyła także dr Agnieszka Franków – Żelazny Dyrektor Akademii Chóralnej Narodowego Forum Muzyki z Wrocławia. Nad całością koncertu czuwali kuratorzy regionalni projektu: p. Aleksandra Wojtaszek oraz p. Jerzy Wojtaszek. W kategorii chórów szkół podstawowych nasz chór otrzymał “SREBRNE PASMO”. To wielka radość dla nas – gratulujemy sukcesu wszystkim chórzystom. Dziękujemy rodzicom, którzy towarzyszyli nam w tym dniu oraz p. Kazimierze Grzegorczyk, która czuwała nad bezpieczeństwem naszych młodych artystów.