SREBRNE PASMO DLA CHÓRU “GAMA”

Data: 26 maja, 2019

W sobotę 11maja w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Konkurs Chórów Szkolnych Regionu Wielkopolski Wschodniej Ogólnopolskiego Projektu Narodowego Forum Muzyki „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska 2019”. W konkursie wzięło udział 26 chórów z w/w regionu. Nad przebiegiem konkursu czuwali Kuratorzy Regionalni: p. Aleksandra Wojtaszek oraz p. Klaudia Szubert.

Prezentacje chórów podlegały ocenie jury w składzie:

– prof. Jolanta Szybalska – Matczak,

– prof. Agnieszka Sobczak,

– dr hab. Anna Tarnowska.

Podczas konkursu Chór „GAMA” pod dyr. p. Ireny Treski zaprezentował następujące utwory:

1.”Prząśniczka”- muz. Stanisław Moniuszko, sł. Jan Czeczot – a cappella – utwór jednogłosowy;

  1. “Chochlik”- muz. Stanisław Moniuszko, sł. A.E. Odyniec – a cappella – utwór dwugłosowy;
  2. “Dumka” – muz. Jurjan Andrej, sł. Tadeusz Nagel – a cappella – utwór dwugłosowy;
  3. “Viva la Musica”- muz. Mark Weston – utwór dwugłosowy z akompaniamentem fortepianu.

 Z widowni oklaskiwali nas: p. Dyrektor Dorota Cieśla, p. Danuta Adamik, oraz Kurator Honorowy p. Jerzy Wojtaszek. Chóry nawzajem przysłuchiwały się  własnym prezentacjom, zdobywając nowe doświadczenia, podziwiając różne sposoby interpretacji wybranych utworów. Miały również możliwość poznania nowych, ciekawych utworów chóralnych.

W kategorii chórów szkół podstawowych nasz Szkolny Chór “GAMA” otrzymał „SREBRNE PASMO”. Gratulujemy sukcesu wszystkim chórzystom. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, którzy wspierają nasze chóralne działania.