SREBRNE PASMO DLA CHÓRU “GAMA”

Data: 2 maja, 2017

W piątek 28 kwietnia 2017r. o godzinie 9:00 w Auli Domu Katechetycznego Parafii p.w. św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny odbył się Konkurs Chórów Regionu Wielkopolski Południowej Ogólnopolskiego Projektu Narodowego Forum Muzyki „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”. Przesłuchania zainaugurował i serdecznie wszystkich powitał Kurator Regionalny p. Jerzy Wojtaszek. Na widowni, mocno trzymając kciuki zasiadła również Pani Dyrektor Dorota Cieśla. Naszą szkołę reprezentował Chór „GAMA” pod dyrekcją p. Ireny Treski. Tytuł tegorocznej edycji konkursu to: “Opowieści chóralne”. Nasza opowieść – “Rodem z Krakowa” zawierała w sobie utwory: “Płynie Wisła, płynie”, “Krakowiaczek”, “Legenda o smoku”, “Bajka o hucie wawelskiej”. Góralskie akcenty stroju chórzystów dodały “koloru” naszej prezentacji.

Zgłoszone chóry oceniało jury w składzie:

– prof. dr hab. Jolanta Szybalska – Matczak,

– prof. dr hab. Katarzyna Sokołowska,

– kurator regionalny mgr Małgorzata Sapiecha – Muzioł

Nad organizacją konkursu oraz sprawnością występów poszczególnych chórów czuwali Kuratorzy Regionalni projektu: p. Jerzy Wojtaszek oraz p. Aleksandra Wojtaszek. W kategorii chórów szkół podstawowych nasz chór otrzymał „SREBRNE PASMO”. Gratulujemy sukcesu wszystkim chórzystom. Dziękujemy rodzicom, którzy towarzyszyli nam w tym dniu oraz p. Danucie Adamik, która wspierała nas duchowo i czuwała nad bezpieczeństwem naszych młodych artystów.