Spotkanie zapoznawcze klasy I E – integracyjnej

Data: 13 września, 2015

W drugi piątek września w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie zapoznawcze uczniów i Rodziców z klasy I E – integracyjnej. Już na samym początku spotkania  dzieci czekała niespodzianka – spotkanie z Klaunem Czesiem, który od razu porwał wszystkich do zabawy. Celem spotkania było zaprzyjaźnienie się ze sobą wszystkich dzieci z klasy, wspólna zabawa, tańce i śpiewy. W spotkaniu aktywny udział wzięli także Rodzice, którzy chętnie dołączyli do zabaw z dziećmi i Klaunem. A pomysłów na  spędzenie czasu nie brakowało. Odbyły się między innymi:  tworzenie baniek mydlanych, zabawy z chustą , berek, rzuty do celu oraz konkurencja, która najbardziej wszystkim przypadła do gustu – przeciąganie liny. Po grach i  zabawach wszyscy udali się na zasłużony poczęstunek.
Do klasy I E – integracyjnej uczęszcza 19 dzieci w tym czworo dzieci z orzeczeniami. W tej klasie wszyscy sobie wzajemnie pomagają, szanują się, współpracują i tolerują, o czym może świadczyć fakt, iż wszystkie dzieci wraz z Rodzicami zakończyli piątkowe spotkanie uśmiechnięci i zadowoleni. Wielkie podziękowania należą się także Mamom, p. Justynie, Monice i Magdzie, które pomogły w zorganizowaniu tejże uroczystości. Nad całością imprezy czuwały nauczycielki : wychowawca: Kinga Łosiewicz oraz nauczyciel wspierający – Liliana Waleńska. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.