Spotkanie z pracownikami Urzędu Nadzoru Technicznego

Data: 5 grudnia, 2017

W piątek 1 grudnia klasę 3a odwiedziły panie – Joanna Graj oraz Ewelina Robakowska z Urzędu Nadzoru Technicznego w Ostrowie Wielkopolskim. Goście przybyli na zaproszenie jednej z naszych mam – pani Magdy Chmieleckiej.

Na bazie prezentacji multimedialnej prelegentki przybliżyły dzieciom zagadnienia związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem, głównie podczas korzystania z urządzeń mechanicznych, takich jak: winda, ruchome schody, wszelkiego rodzaju dźwigi, wózki widłowe, a także karuzela na placu zabaw czy na wesołym miasteczku.

Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca inspektora z Urzędu Nadzoru Technicznego, poznały środki ochrony indywidualnej oraz urządzenia i przyrządy, które inspektorzy wykorzystują w swoich działaniach. Dzieci miały okazję przymierzyć kask ochronny, kamizelkę odblaskową, nauszniki oraz zatyczki przeciwhałasowe.

Na koniec każdy uczeń naszej klasy otrzymał pakiet upominkowy, a w nim między innymi książeczkę „Dominiki nauka techniki. Akademia UDT dla dzieci”.