Spotkanie z ornitologiem

Data: 18 grudnia, 2015

Czasami wydaje się nam, gdy spojrzymy przez okno tą zimową porą, że tam na dworze nie dzieje się nic ciekawego,  tymczasem uczniowie klasy I b integracyjnej spotkali się we wtorek 15 grudnia br. z ornitologiem, panem Pawłem Dolata z ostrowskiego OTOPu, by dowiedzieć się jak najwięcej o ptakach, które pozostały w naszym kraju na zimę i można je dostrzec spacerując po parkach czy lasach. Pan Paweł przybliżał uczniom postacie takich ptaków jak jemiołuszka, sikorka bogatka, gil, gawron i wielu, wielu innych ptaków. Zdradzał ciekawostki, przybliżał samą pracę ornitologa i zachęcał do mądrego  dokarmiania ptaków w trudnym dla nich zazwyczaj okresie.  Nie było to pierwsze spotkanie pierwszaków z panem Pawłem, i jak zapewniały obie strony nie ostatnie. Zarażeni wiedzą na temat ptaków uczniowie dostali zaproszenie na świąteczny spacer z ornitologami w drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia do Parku Trzeciego Maja na g.11:00, z którego na pewno jakaś część skorzysta.