Spotkanie z chemią

Data: 10 marca, 2014

Wspierając uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu ich zainteresowań i kompetencji w szkole zorganizowano zajęcia warsztatowe z chemii. Przeprowadziła je absolwentka szkoły, obecnie studentka V roku na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Weronika Jaźwiedz. Uczniowie przeprowadzali doświadczenia pod jej kierunkiem (np. otrzymywali krem do rąk,olejki eteryczne). Poznali sprzęt laboratoryjny, zasady jego używania. Były to zajęcia motywujące do poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności. Mówią że „Nauka jest jak niezmierne morze – im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony…”. Zapraszamy wszystkich na następne spotkanie…!!! Już niebawem… Maria Baranowska nauczyciel przyrody.