Data: 11 stycznia, 2018

W czwartek 11 stycznia klasę 3a odwiedził bardzo ciekawy gość – pani Eugenia Zawidzka – poetka, autorka aforyzmów, fraszek, opowiadań, piosenek, wierszy dla dzieci oraz dorosłych. Urodzona w Dębiczu koło Grabowa nad Prosną, ale mieszkająca od wielu lat w Ostrowie Wielkopolskim.

Pani Eugenia zaprezentowała dzieciom swoje utwory z dwóch zbiorów: „Słonecznikowe lato” oraz „Bajkowe zwierzaki na ścieżkach przygód”. Ostatnia pozycja wydana została przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Bohaterami jej wierszy są zazwyczaj zwierzęta – i te mieszkające blisko nas, ale też egzotyczne, jak na przykład żyrafa, hipopotam czy struś.

Dzieci z uwagą i rozbawieniem wysłuchały czytanych utworów – również przez uczennicę naszej klasy Amelkę, dla której pani Eugenia jest „przyszywaną” ciocią, zadawały pytania, wymieniały swoje uwagi i spostrzeżenia. Wysłuchaliśmy również dwóch autorskich piosenek, do których muzykę skomponował Michał Szpajda. Na koniec dzieci obdarowały naszego gościa rysunkami własnego autorstwa.