Spotkanie autorskie

Data: 12 listopada, 2023

Dnia 8 listopada , uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 5 uczestniczyli w spotkaniu z panią AGATĄ WIDZOWSKĄ, poetką, autorką książek dla dzieci. „SPOTKANIE UFOPSIAKOWE I KONIORECEPTOWE” odbyło się w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Ostrowie Wielkopolskim w  RAMACH 46  MIĘDZYNARODOWEGO LISTOPADA POETYCKIEGO. Agata Widzowska , to polska poetka ,autorka  książek dla dzieci.  Urodzona w Poznaniu. Instruktorka teatralna i absolwentka bibliotekoznawstwa na UW. Laureatka wielu konkursów literackich: uzyskała m. in. III nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren, Cała Polska Czyta Dzieciom. Pisze opowiadania, inscenizacje, słuchowiska, teksty piosenek i scenariusze zajęć biblioterapeutycznych. Ważniejsze pozycje w dorobku literackim: Dreptak i pępek świata, Seria Myszka Precelka, Trylogia Koń na receptę, Seria Psierociniec. Autorka opowiedziała uczniom o swojej twórczości i co miało wpływ na powstawanie książek. Po oficjalnej części spotkania przyszedł czas na autografy, wspólne zdjęcia oraz rozmowy z czytelnikami. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w większym gronie na kolejnych spotkaniach.