Spotkania ze Strażą Ochrony Kolei

Data: 12 października, 2016

Bezpieczna droga do szkoły i zasady bezpieczeństwa to tematy, które bardzo często pojawiają się na zajęciach w klasach młodszych. Są one bardzo ważne, dlatego dla uczniów klas I-III zostały zorganizowane spotkania z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei.

Prze trzy dni środę, czwartek i piątek, dzieci miały okazję  poznać i zrozumieć zasady bezpieczeństwa dotyczące kolei.  Celem przeprowadzonych zajęć było zwrócenie uwagi na odpowiedzialne zachowania w poruszaniu się po drogach i obszarach kolejowych. Każdy uczeń mógł pogłębić swoją wiedzę na temat tego, czego nie wolno robić w pobliżu torowisk oraz jak zachować się w sytuacji, gdy zauważą  zagrożenie.

Podczas spotkania uczniowie oglądali filmiki, na których były przedstawione sytuacje, z którymi możemy spotkać się na co dzień.  W trakcie dyskusji wiele dzieci mogło pochwalić się i podzielić  wiedzą na temat odpowiednich reakcji, gdy występują zagrożenia zdrowia i życia. Przedstawiciele Straży Kolei chętnie pokazali dzieciom, jakim wyposażeniem dysponują podczas pracy oraz opowiedzieli o ciekawych zdarzeniach i sytuacjach. Na zakończenie uczniowie otrzymali ciekawe książeczki, w których zostały zamieszczone najważniejsze  zasady, o których należy już zawsze pamiętać.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Jarosławowi Grabia – historykowi/archiwiście oraz pracownikom   straży ochrony kolei za przeprowadzenie zajęć z naszymi uczniami.