Sportowe sukcesy Nikodema Suskiego

Data: 24 maja, 2016

Bardzo dobre wyniki sportowe osiąga w ostatnim okresie uczeń naszej szkoły Nikodem Suski. Podczas odbytego w dniach: 27-28.04.2016. Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców Energa Basket Cup 2016, Nikodem został wybrany MVP finału, a jego drużyna wygrała całe zawody i reprezentować będzie nasze województwo w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach: 14-17.06.br. w Gdańsku.
W Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego w Lekkoatletyce, które odbyły się 18 maja, Nikodem wygrał konkurencję biegu na 60 m z czasem 7,85, pobijając tym samym rekord szkoły. W rozegranym cyklu czwartków lekkoatletycznych zajmował czołowe miejsca, startując w biegu na 60 m. i skoku w dal. Wyniki jakie uzyskiwał spowodowały powołanie go do reprezentacji Ostrowa Wielkopolskiego i udział w finale wojewódzkim „czwartków” w Poznaniu.
Do sukcesów należy uznać również powołanie Nikodema Suskiego do kadry wojewódzkiej młodzików młodszych w koszykówce. W rozgrywkach ligowych był wyróżniającym się zawodnikiem, został zauważony przez trenerów kadry, stąd powołanie.