Spacerkiem do Muzeum Miasta

Data: 4 czerwca, 2016

W piątkowe przedpołudnie klasa V d wybrała się do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Celem wizyty było zwiedzanie wystawy „Świat zabawek PRL-u” ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Gry i zabawki, którymi przed laty bawiły się dzieci w Polsce oraz wspomnienia z dzieciństwa pani przewodnik, szybko stały się tematem do rozmowy. Wszyscy zastanawiali się, czym bawili się najmłodsi, kiedy jeszcze nie znano gier komputerowych oraz współczesnych technologii. Dyskusję ożywiło porównanie obecnych zainteresowań uczniów i sposobu spędzania wolnego czasu w XXI wieku. Podsumowaniem spotkania była wspólna zabawa – budowanie z drewnianych klocków, które okazały się ponadczasowe.

Po wyjściu z ratusza uwagę uczniów zwrócił stolik burmistrza Rowińskiego, który ma zachęcić do tego, aby choć na chwilę zwolnić, usiąść, odpocząć i pomyśleć o swoim życiu albo o postaci, której właśnie ten pomnik poświęcono. Wspólnie spędzony czas pokazał jak można połączyć przyjemne z pożytecznym.