Śniadanie daje moc

Data: 12 listopada, 2015

Czy wiesz, że 8 listopada w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest w Polsce „Dzień Śniadanie Daje Moc”? Nasza szkoła już piąty  rok z rzędu przyłączyła się do tej akcji. W związku z tym uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich kilka dni wcześniej wykonali prace plastyczne na konkurs pt. “Śniadanie daje moc”. Natomiast dziewiątego listopada  nauczyciele podczas zajęć przeprowadzili wśród uczniów  szkolenie o zdrowym odżywianiu i roli śniadania w żywieniu dzieci. Następnie uczniowie zrobili pyszne, kolorowe i zdrowe kanapki, które zjedli podczas drugiego śniadania. Dbajmy o zdrowe nawyki żywieniowe i nie zapominajmy o najważniejszym posiłku w ciągu dnia  jakim jest śniadanie.