Śniadanie daje moc!

Data: 13 listopada, 2016

We wtorek 8 listopada w naszej szkole, w ramach ogólnopolskiej akcji, odchodziliśmy Dzień Śniadanie Daje Moc. Na jednej z lekcji na ławkach szkolnych zamiast książek i zeszytów królowały zdrowe i smaczne potrawy śniadaniowe.

Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowywali kanapki na wspólne śniadanie w każdej klasie. W tym roku do pomocy poprosiliśmy zaprzyjaźnionych uczniów oraz panią Katarzynę Guździoł z Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim. Uczennice z ZSU przygotowały dla uczniów klas 0-III smakowite sałatki owocowe. Sałatki te stanowiły dodatek do jogurtu lub serka homogenizowanego, które dzieci przyniosły do szkoły z domu. Kto nie przepadał za owocami, miał do wyboru chrupki pszenne.

Dzień Zdrowego Śniadania był również okazją do przypomnienia sobie zasad racjonalnego odżywiania oraz nowej piramidy żywieniowej.