Smocze Igrzyska Ostrogrodu

Data: 16 listopada, 2015

W minioną sobotę odbył się turniej koszykówki dziewcząt klas IV-V pod hasłem „Smocze Igrzyska Ostrogrodu”. W imprezie tej wzięła udział drużyna Szkoły Podstawowej nr 5. Drużyny podzielono na dwie grupy – w grupie A zagrały drużyny: SP Kraszewice SP 7, SP 6 i SP 5. Najlepszym zespołem w tej grupie okazała się drużyna z Kraszewic, która w trzech meczach rozgrywanych 4×5 minut zdobyła w sumie aż 103 punkty, tracąc zaledwie 15. Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 5, która tym samym awansowała do półfinału i miała jeszcze szansę na odniesienie końcowego sukcesu. Z kolei w grupie B, w której wystąpiły zespoły SP 1, SP 9, SP 11 bezkonkurencyjne były dziewczyny ze Szkoły Podstawowej nr 1, które wygrały oba swoje spotkania, choć zespół gospodyń Szkoły Podstawowej nr 11 postawił im twarde warunki, a mecz ten zakończył się wynikiem 28:20 dla „Jedynki”. Prawdziwe emocje rozgorzały jednak w spotkaniach rundy finałowej. O ile zespół z Kraszewic bez trudu pokonał w półfinale SP 11, a także w finale SP 1, o tyle pozostałe mecze były niesłychanie wyrównane. W spotkaniu „Jedynki” z „Piątką” ta pierwsza wygrała półfinał zaledwie 4 punktami. Z kolei w meczu o trzecie miejsce SP 5 po trzech kwartach prowadziła 19:13, by w ostatniej dać sobie rzucić cztery kosze, samemu nie zdobywając ani jednego punktu. Tym samym na najniższym stopniu podium stanęły gospodynie ze Szkoły Podstawowej nr 11.

Końcowa klasyfikacja:

1 miejsce – SP Kraszewice

2 miejsce – SP 1 Ostrów Wielkopolski

3 miejsce – SP 11 Ostrów Wielkopolski

4 miejsce – SP 5 Ostrów Wielkopolski

5 miejsce – SP 7 Ostrów Wielkopolski

6 miejsce – SP 9 Ostrów Wielkopolski

7 miejsce – SP 6 Ostrów Wielkopolski

Duże słowa uznania i pochwały należą się dziewczętom ze Szkoły Podstawowej nr 5, bowiem większość tego zespołu, to uczennice z klas II- III.

Naszą szkołę reprezentowały:

Lena Skowronek, Olga Kisielewska, Ewa Kaszyńska, Świątek Zuzanna, Julia Brymora, Ewa Kobylańska, Gabriela Bera, Lila Malinowska, Zuzanna Pawlak, Anna Niezgódka, Natalia Kowalczyk, Zofia Nowak, Konstancja Śniatała.