Ślubowanie pierwszoklasistów

Data: 22 października, 2016

Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. 20 października 2016 r. uczniowie  klas Ia i Ib złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I.

Dyrektor Dorota Cieśla rozpoczęła uroczystość ślubowania przemówieniem. W obecności zaproszonych gości, rodziców, dziadków  i nauczycieli uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Aktu pasowania dokonała w imieniu prezydent miasta Beaty Klimek naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Jolanta Maćkowiak. Wręczyła także pierwszoklasistom listy gratulacyjne oraz pamiątkowe pióra. Podczas ślubowania towarzyszyli dzieciom zaproszeni goście: Karolina Winiecka, asystentka Senatora Łukasza Mikołajczyka, Ks. Prałat Zbigniew Cieślak, przewodniczący Rady Rodziców Tomasz Rychlik, panie Dyrektor przedszkoli, do których do niedawna uczęszczali nasi pierwszoklasiści.

Nie zapomniano także o najlepszych uczniach starszych klas szkoły,  którzy w tym dniu wpisali się zgodnie z wieloletnią tradycją  szkoły do pamiątkowej księgi.

Po części oficjalnej ślubowania wszyscy mieli okazję obejrzeć przedstawienie związane z międzynarodowym projektem w ramach programu Erasmus + Healthy Minds of Europe, który  nasza placówka  realizuje w  tym roku szkolnym. W podróż po państwach uczestniczących w projekcie (Wielka Brytania, Polska, Grecja, Włochy, Cypr i Chorwacja) wybrał się słynny Koziołek Matołek, który podróżując po krajach opowiadał o najciekawszych informacjach dotyczących danego kraju. Przedstawienie przygotowały dzieci z klas integracyjnych IIb i IIe pod kierunkiem wychowawców Lucyny Łukomskiej, Kingi Łosiewicz, Małgorzaty Monety – Molskiej oraz Liliany Waleńskiej. Nad muzyczną oprawą czuwał pan Jan Gajny. Po zakończeniu części artystycznej uczniowie klas I wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do swoich klas na słodki poczęstunek.

Od teraz mogą dumnie mówić, że są uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim.