Ślubowanie Pierwszoklasistów

Data: 29 października, 2015

Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. 28 października uczniowie  klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. Dyrektor Dorota Cieśla rozpoczęła uroczystość ślubowania przemówieniem, po czym odczytała słowa ślubowania pierwszoklasistów:

Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

W obecności zaproszonych gości, rodziców, dziadków  i nauczycieli uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Aktu pasowania dokonała  Zastępca Prezydenta Miasta, Ewa Matecka oraz Przewodniczący  Rady Miasta,  Jarosław Lisiecki. Podczas ślubowania towarzyszyły dzieciom Panie Dyrektor przedszkoli, do których do niedawna uczęszczali nasi pierwszoklasiści, a także Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu,  Marlena  Maląg, Przewodnicząca Zarządu Osiedla „Krępa”, Małgorzata Płókarz oraz Przewodniczący Rady Rodziców,  Tomasz Rychlik.  Dzieci na pamiątkę otrzymały dyplom ślubowania i pióro  z wygrawerowanym własnym imieniem i nazwiskiem ufundowane przez Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, Beatę Klimek.

Nie zapomniano także o najlepszych uczniach starszych klas szkoły,  którzy w tym dniu wpisali się zgodnie z wieloletnim zwyczajem szkoły do pamiątkowej księgi.

2 a  Olga Kisielewska

2b  Wiktoria   Siwak

2c Jakub Mikus

2d Olga Kazowska

2e Filip Kusyk

3a Amelia Lisiecka

3b Stanisław Sępołowicz

3c Zuzanna Pawlak

3d Ewa Kaszyńska

4a Aleksandra Grzela

4b Oskar Grupa

4c Krzysztof Mruk

4d Anna Żywica

5a Bartosz Bugaj

5b Zuzanna Gidaszewska

5c Aleksander Szczuraszek

5d Milena Godziszewska

6a Weronika Bilan

6b Daniel Kania

6c Marcin Sron

6d Marta Żyłka

Po części oficjalnej ślubowania wszyscy mieli okazję obejrzeć przedstawienie związane z patronem naszej szkoły Mieszkiem I  przygotowane przez koleżanki i kolegów z klas III a i  IIe pod kierunkiem wychowawców Ireny Treski i Ewy Kaczmarek. Nad muzyczną oprawą czuwał pan Jan Gajny.  Inscenizacja zrealizowana została  w ramach projektu pt. „Niech nasza pieśń sławi Mieszka”,  który  nasza placówka  realizuje w  tym roku szkolnym, w związku z 1050 rocznicą Chrztu Polski.

Po zakończeniu części artystycznej uczniowie klas I wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do swoich klas na słodki poczęstunek.

Od teraz mogą dumnie mówić, że są uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim.