Ślubowanie pierwszoklasistów

Data: 24 października, 2013

We wtorek 22 października  dla naszych pierwszoklasistów był dniem wyjątkowym, to właśnie tego dnia oni są najważniejsi w szkole. Dzień ślubowania jest tak szczególnie ważny, ponieważ uczniowie rozpoczynają kolejny etap w swoim życiu. Pani Dyrektor Dorota Cieśla rozpoczęła uroczystość ślubowania przemówieniem, po czym odczytała słowa ślubowania pierwszoklasistów: ”Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. Następnie w obecności zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.

Aktu pasowania dokonała obecna na uroczystości Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Miasta oraz Aleksander Ziobro Dyrektor Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Kaliszu. Podczas Ślubowania towarzyszyły dzieciom Panie Dyrektor przedszkoli do których do niedawna uczęszczali nasi pierwszoklasiści, Przewodniczący Rady Osiedla „Krępa” Stanisław Ratajczak oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Milewska. Dzieci na pamiątkę otrzymały dyplom ślubowania i pióro  z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem każdego ucznia ufundowane przez Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Urbaniaka.

Nie zapomniano także o najlepszych uczniach starszych klas szkoły, którzy w tym dniu wpisali się zgodnie z wieloletnim zwyczajem szkoły do pamiątkowej księgi. W imieniu rodziców – głos zabrała Pani Justyna Skoczylas podkreślając wagę tego wydarzenia w życiu ich dzieci, rozpoczynających pierwszy etap edukacji.

Po ślubowaniu wszyscy mieli okazję obejrzeć przedstawienie  pt.: „Akademia Pana Kleksa” przygotowane przez koleżanki i kolegów z klas IIIb, IIIc, IIa, IIb oraz ich wychowawców. Po zakończeniu części artystycznej uczniowie klas I wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do swoich klas na słodki poczęstunek.

Od teraz mogą dumnie mówić, że są uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim.