Ślubowanie klas pierwszych

Data: 27 października, 2014

Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. W piątkowe popołudnie 24 października, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste Ślubowanie. Pani Dyrektor Dorota Cieśla rozpoczęła uroczystość ślubowania przemówieniem, po czym odczytała słowa ślubowania pierwszoklasistów: „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

Następnie w obecności zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Aktu pasowania dokonał Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak, Przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Lisiecki oraz Zastępca Prezydenta Miasta Marlena Maląg. Podczas Ślubowania towarzyszyły dzieciom Panie Dyrektor przedszkoli, do których do niedawna uczęszczali nasi pierwszoklasiści, Przewodniczący Rady Osiedla Krępa Stanisław Ratajczak, Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Milewska.

Dzieci na pamiątkę otrzymały Akt Pasowania oraz List Gratulacyjny  i wieczne pióro  z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem każdego ucznia ufundowane przez Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Urbaniaka.

Nie zapomniano także o najlepszych uczniach starszych klas szkoły, którzy w tym dniu wpisali się zgodnie z wieloletnim zwyczajem szkoły do pamiątkowej Księgi Patrona Szkoły. Wyróżnieni uczniowie  2a Iga Dolata, 2b Karolina Wasiewicz, 2c Wojciech Czechmanowski, 2d Zuzanna Świątek, 3a Oliwia Szczepaniak, 3b Mateusz Cieszyński, 3c Wiktoria  Ratajczak, 3d Kinga Maciaszek, 4a Aneta Mielcarek, 4b Aleksandra Laskowska, 4c Jakub Nawrocki,  4d Olga Zachwyc, 5a Dominika Skowrońska, 5b Marcjanna Klusak, 5c Maria Krysztofiak, 5d Mikołaj Bestian, 6a Aleksandra Glapa, 6b Jakub Barczyński, 6c Olaf Stachowiak, 6d Mikołaj Błaszczyk

Po ślubowaniu wszyscy mieli okazję obejrzeć przedstawienie  pt.” Ostrów Wielkopolski – Moje miasto”  przygotowane przez koleżanki i kolegów z klas IIb, IIc, IId pod kierunkiem wychowawców –  Małgorzaty Jędrzejak, Marioli Tomańskiej, Elżbiety Frąszczak. Nad muzyczną oprawą czuwał pan Jan Gajny. Wystąpił również chór szkolny pod kierownictwem pani Ireny  Treski.  Po zakończeniu części artystycznej uczniowie klas I wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do swoich klas na słodki poczęstunek. Od teraz mogą dumnie mówić, że są uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim.