SŁOWA MAJĄ MOC – Dni Integracji w SP 5

Data: 23 czerwca, 2021

Ten rok szkolny był kolejny raz nietypowy, zaskakujący. Organizacja wszelkich przedsięwzięć była utrudniona, potrzebowała czasu. Tak też było w tym roku szkolnym z dniami integracji, które odbywają się w naszej szkole rokrocznie.

Hasłem przewodnim był slogan SŁOWA MAJĄ MOC. Chodziło o to, by zwrócić naszą uwagę jak bardzo potrzebujemy na co dzień słów, które budują, dodają nam skrzydeł, zachęcają do podejmowania działań. Każdy z nas z chęcią i werwą działa, gdy czuje się dobrze, gdy dostaje pozytywne przekazy z zewnątrz. Wówczas nasze wysiłki nabierają znaczenia.

W marcu, kiedy wszystkie klasy przeszły na naukę zdalną klasy IV – VIII przygotowały wirtualna ścianę pozytywnych słów, która została umieszczona na szkolnym facebooku. Natomiast w czerwcu klasy I-III, kiedy wróciły do szkoły, gdy na nowo oswoiły się ze szkolną rzeczywistością stworzyły swoje plakaty z pozytywnymi słowami, które zawiesiły w swoich klasach. Dziś wiemy, jak bardzo są nam te słowa potrzebne, ale i zauważamy jak wiele jeszcze musimy się nauczyć, by móc je wypowiedzieć. Damy jednak radę. Jesteśmy razem, jesteśmy grupą a razem możemy wiele. Wciąż się uczymy i nie poprzestaniemy. Jest ok.