Skills Challenge w Piątce

Data: 31 października, 2014

Poniedziałek 27 listopada.

Udało się! Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w Szkolnym Skills Challenge, imprezie organizowanej przez Fundację Marcina Gortata MG13. Nie było łatwo, bo szkół chętnych do udziału jest zawsze bardzo duża ilość.

W poniedziałkowy poranek, pod szkołę podjeżdża samochód Fundacji – już sam jego widok robi na uczniach wrażenie. Za chwilę do szkoły „wchodzi” Marcin Gortat – no dobrze, to tylko tekturowa postać, ale w towarzystwie pracowników Fundacji, którzy wybiorą z naszej szkoły ucznia, który najlepiej poradzi sobie ze sportowym wyzwaniem.

Godzina 11.00 – startujemy. Najpierw powitanie gości i dynamiczna rozgrzewka prowadzona przez naszą absolwentkę Weronikę Hipp, która z Fundacją MG13 jest już od dawna dobrze zaprzyjaźniona. I zaczynamy zawody. Czterdziestu uczniów próbuje swoich sił na pełnym wyzwań torze przeszkód. Są wśród nich koszykarze, piłkarze, baletnice, wszyscy, dla których lekcje wychowania fizycznego to dobra zabawa. Każdy chce wypaść jak najlepiej, bo nagroda też jest niezwykła. Fundacja MG13 przygotowała nagrodę główną dla zwycięzcy – wyjazd do USA na mecz NBA oraz spotkanie z Marcinem Gortatem dla najlepszego zawodnika konkursu oraz jego nauczyciela wychowania fizycznego.

Po prawie dwugodzinnych zmaganiach, pełnych emocji, okrzyków i wsparcia kibiców mamy naszego szkolnego zwycięzcę – Mikołaja Bestiana z klasy Vd! Serdecznie gratulujemy i jesteśmy pełni podziwu dla jego wyczynu!

Pamiętajcie STOP ZWOLNIENIOM Z WF-u!!!