Skarby archeologiczne między Prosną a Ołobokiem

Data: 23 listopada, 2016

We wtorek 22 listopada 2016 uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Beatą Olszak oraz panią Iwoną Doruch – mamą Nikoli, wybrali się na wycieczkę do Muzeum Miasta. Jej celem było zapoznanie się z  wystawą  „Skarby archeologiczne między Prosną a Ołobokiem” przygotowaną ze zbiorów Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu oraz Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Warszawie.

Na wystawie prezentowane są zabytki pozyskane podczas badań archeologicznych prowadzonych w dolinie Prosny w ciągu ostatnich lat. Ekspozycja uzupełniona jest także o zbiory archeologiczne odnalezione podczas prac przy obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Z różnorodnością zbiorów zaznajomiła nas pani Regina Podskarbi – pracownik muzeum.

Druga część spotkania miała charakter warsztatowy. Pod kierunkiem pani Katarzyny Bielawskiej dzieci samodzielnie wykonywały z gliny figurki lub naczynia na wzór okazów muzealnych. Swoje wyroby uczniowie zabrali do szkoły, aby po wyschnięciu móc je pomalować, a następnie podarować swoim rodzicom.