Skarbiec z nagrodami

Data: 5 listopada, 2012

30 października odbyło się podsumowanie konkursu „Gdybym był królem…”, ogłoszonego przez Ostrowskie Centrum Kultury z okazji obchodzonego w Polsce Roku Janusza Korczaka. W kategorii klas I-III laureatką konkursu plastycznego została Dominika Skowrońska z klasy IIIc. Nagrodę II otrzymała Patrycja Tęsiorowska, która pracę plastyczną wykonała pod kierunkiem pani Anny Karpińskiej. Laureatkom wręczono książki oraz pamiątkowe dyplomy. Uroczyste odczytanie werdyktu odbyło się w Forum Synagoga, podczas ważnego wydarzenia kulturalnego jakim jest Skarbiec Kultury. Przybyli na wręczenie nagród uczniowie ostrowskich szkół, mieli okazję wysłuchać wykładu profesora Piotra Śliwińskiego, który przybliżył zebranym gościom życie i twórczość Janusza Korczaka. Piękną oprawę muzyczną zapewniła pani Dominika Kaczała, śpiewając wiersze znanych, polskich poetów. Spotkanie poprowadziła pani Aleksandra Kiełb-Szawuła.