Ogólnopolski Turniej z Okazji Obchodów KONSTYTUCJI 3 MAJA

Data: 5 maja, 2015

W dniach 1-3 maja br. w Zgorzelcu, odbył się Ogólnopolski Turniej Z Okazji Obchodów KONSTYTUCJI 3 MAJA.

W turnieju chłopców rocznik 2003 startowało 6 zespołów: UKS „Draft” Zgorzelec, PGE „Turów” Zgorzelec, KS „Sudety” Jelenia Góra, MKK „Basket” Gorzów Wlkp., Stal/UKS „Piątka” Ostrów Wlkp. oraz drużyna młodziczek rocznik 2002 – UKS „Basket” Zgorzelec, która startowała poza konkursem.

Wyniki zespołu Stal/UKS „Piątka”:

Stal/UKS „Piątka” Ostrów Wlkp. – UKS „Basket” Zgorzelec 50 : 43

Ten mecz, z rok starszymi dziewczynami kosztował chłopców ostrowskiej drużyny wiele zdrowia.  Ambicja, zaangażowanie oraz wola walki aby nie przegrać z dziewczynami spowodował, że nie starczyło sił na kolejny mecz w turnieju.

Stal/UKS „Piątka” Ostrów Wlkp. –  KS „Sudety” Jelenia Góra  – Stal/UKS „Piątka”   –  48 : 46

Stal/UKS „Piątka” Ostrów Wlkp. –  Stal/UKS „Piątka”  –  PGE „Turów” Zgorzelec    –  65 : 25

Stal/UKS „Piątka” Ostrów Wlkp. – UKS „Draft” Zgorzelec      –  55 : 25

Stal/UKS „Piątka” Ostrów Wlkp. –  MKK „Basket” Gorzów     –  57 : 41

Kolejność czołowych zespołów w turnieju:

1 miejsce:  Stal/UKS „Piątka” Ostrów Wlkp.

2 miejsce:  MKK „Basket” Gorzów Wlkp.

3 miejsce:  KS „Sudety” Jelenia Góra

Do najlepszej „piątki” turnieju wybrany został Mateusz Kuncewicz.

Poza meczami turniejowymi, ostrowski zespół zwiedzał starą, przepiękną część przygranicznego, niemieckiego miasta Goerlitz oraz kibicował zespołowi PBG „Turów” Zgorzelec w meczu play – off z „Treflem” Sopot.