SEKRETY X MUZY

Data: 7 października, 2013

Poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie klas IV-VI spędzili pod hasłem „Sekrety X muzy”. Kolejny raz wzięliśmy udział w „Lekcji w kinie”, organizowanej przez Inicjatywę Edukacyjną Ponad Horyzonty. Uczestnicy zapoznali się z historią kinematografii od chwili, gdy próbowano ożywić fotografię aż po czasy kina 5D. Uczniowie obejrzeli pierwsze filmy braci Lumiere i porównali je ze współczesnymi, zobaczyli, co wyniknęło z pierwszych eksperymentów z kolorem w filmie, poznali tajniki tworzenia efektów specjalnych. Ciekawy wykład ilustrowany był mnóstwem filmowych przykładów. Po zajęciach uczniowie obejrzeli zabawną komedię „Podróże Guliwera” w reżyserii Roba Lettermana. To współczesna opowieść o przygodach dziennikarza Lemuela Guliwera, który przypadkowo trafia do krainy liliputów. Scenariusz filmu został oparty na motywach powieści Jonathana Swifta. Dzięki „Lekcji w kinie” uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale i zdobyli wiedzę, którą wykorzystać będą mogli nie tylko na lekcjach języka polskiego.