RUSZYŁ PROJEKT „ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z PIĄTKĄ”

Data: 13 września, 2013

W piątek odbyły się w naszej szkole pierwsze z cyklicznych warsztatów adaptacyjnych dla pięcio- i sześciolatków, które od przyszłego roku rozpoczną realizację obowiązku szkolnego. Celem dodatkowych zajęć jest łagodne i pełne zabawy wprowadzenie przedszkolaków w mury szkolne.

Z warsztatów mogą korzystać wszystkie dzieci, nie tylko te, które od września rozpoczną naukę w Piątce. W ostrowskich przedszkolach i innych placówkach od wielu dni wiszą plakaty informacyjne, które zachęcają rodziców do zapisania dzieci na te bezpłatne zajęcia. Każde spotkanie oferuje inną ciekawą tematykę i różnorodność zajęć.

Pierwsze z warsztatów, jakie odbyły się w piątkowe popołudnie, upłynęły maluchom pod hasłem „My little world” i były okazją do spotkania z językiem angielskim. Zajęcia poprowadzili nasi nauczyciele języka angielskiego – Agnieszka Gabrysiak, Izabela Gołdyn i Izabela Hipp. Przyszli uczniowie bawili się wspólnie ze znaną im z telewizji Świnką Peppą oraz jej bratem Georgem. Dzieci samodzielnie wykonały zabawne papierowe sylwetki bohaterów filmu, wspólnie obejrzanego w języku angielskim. Podczas przerwy nie zabrakło wesołych harców w sali Radosnej Szkoły. Po drodze była okazja do tego, aby obejrzeć szkolne korytarze i zadać nauczycielom wiele pytań. W czasie interaktywnej gry przedszkolaki poznawały nazwy kolorów oraz zwierząt w języku angielskim, wiele dzieci wykazało się też umiejętnością liczenia.

Bardzo wesołe i kolorowe półtoragodzinne zajęcia z pewnością zachęciły pięcio- i sześciolatków do kolejnych wizyt w szkole. Spotkanie z językiem angielskim zakończyło się słodką niespodzianką i wspólnym zdjęciem. Żegnając się, dzieci obiecywały, że na pewno wrócą na kolejne warsztaty, niektórzy nawet postanowili, że przyjdą już… następnego dnia!

Samodzielnie wykonani Peppa i Georg na pewno będą miłą pamiątką pierwszego spotkania w naszej placówce.

Zapraszamy ponownie już za dwa tygodnie!