„Rozwijanie zdolności najmłodszych uczniów szkoły“ – NOMINACJA SZKOŁY DO OGÓLNOPOLSKIEGO WYRÓŻNIENIA

Data: 25 marca, 2013

21 marca 2013r. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca I etap ogólnopolskiego konkursu realizowanego przez ORE w ramach projektu „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym“, współfinansowanego przez Unię Europejską. Podczas konferencji Pani Joanna Berdzik – wiceminister Edukacji Narodowej wręczyła nominacje do wyróżnień za podjęcie działań związanych z rozwijaniem zdolności naimłodszych uczniów podczas lekcji i zajęć pozalekcyjnych. W dniach 7 i 8 listopada br. w ORE odbędzie się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego finałowe wyróżnienia otrzyma 50 szkół z całej Polski.Wśród 140 szkół  nominowanych do wyróżnienia znalazła się także Szkoła Podstawowa nr 5 z Ostrowa Wielkopolskiego w której od miesiąca września realizowane jest zadanie „Rozwijanie zdolności najmłodszych uczniów szkoły“. W projekcie  przyrodniczym uczestniczą uczniowie z klasy Ia – sześciolatkowie wraz z wychowawcą Panią Beatą Olszak. Obecna część realizowanego projektu to tematyka dotycząca gniazdowania ptaków.