ROZSTZRYGNIĘCIE VIII POWIATOWEGO KONKURSU “CUDA NA KIJU”

Data: 27 stycznia, 2015

Podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Cuda na kiju” odbyło się 20 stycznia 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Na konkurs wpłynęło 186  prac plastycznych. Komisja w składzie:  przewodnicząca jury dr Lidia Głazik oraz członkowie: Marcelina Wojtasik, Katarzyna Andraka, Aneta Lewandowska, Antonina Urbaniak i Arkadiusz Głodek, po obejrzeniu prac z powiatu ostrowskiego oraz z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzezinach, postanowiła przyznać 11 nagród i 24 wyróżnienia. Ponadto organizator przyznał 10 nagród Galerii „Pędzelek” oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez prof. Andrzeja Jocza.

Corocznie zadaniem konkursowym jest  stworzyć instalację przestrzenną z różnych elementów, na dowolny temat. Inspiracji do konstruowania ciekawych dzieł dzieci poszukują we własnej nieograniczonej wyobraźni.  Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Nagrodę w kategorii klas I – III otrzymał Maciej Jędras uczeń klasy III c – opiekun Anna Karpińska, natomiast wyróżnienia zdobyły uczennice:  Olga Kazowska z klasy I d – opiekun Beata Grzęda i Maria Kubacka z Klasy III c– opiekun Anna Karpińska. Ponadto dwoje uczniów naszej ,,piątki” , reprezentujących pracownię MDK, zdobyło nagrody, byli to: Aleksandra Skoczylas uczennica klasy II oraz Mateusz Luciński uczeń klasy IV.

Nagrodzone oraz wyróżnione prace można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży “Pędzelek” w ostrowskim MDK.

Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu!!!