Róże i tulipany

Data: 11 marca, 2017

Wiosna to okres, w którym pierwsze kwiaty zakwitają by cieszyć ludzkie oko. Dzieci z Rocznego Oddziału Przygotowania Przedszkolnego oraz integracyjna klasa 1B nie mogły się jednak już doczekać tego widoku i wraz z wychowawczyniami udały się 2 marca do Ociąża do największej hodowli Róż i Tulipanów.

Nasi uczniowie mogli zapoznać się z procesem wzrostu pięknych roślin jakimi są róże i tulipany. Podczas zwiedzania odwiedzili oni dwie szklarnie z różami, z których jedna mieściła 83 tysiące róż a druga 85 tysięcy. W szklarniach temperatura była bardzo wysoka, więc dzieci poczuły się jak na rajskiej plaży. Oprócz tego dowiedziały się, że kwiaty zamiast w ziemi mogą rosnąć na specjalnych gąbkach w odpowiednich warunkach. Mogły również przyjrzeć się procesowi zbioru i pakowania roślin. Nie małą atrakcją okazał się również tamtejszy mieszkaniec szklarni – czarno biały kot, który towarzyszył dzieciom podczas całego spaceru.

Drugą częścią wycieczki było odwiedzenie części  gdzie hoduje się tulipany. Podczas całego roku hodowlę opuszcza kilka milionów sztuk tych pięknych kwiatów. Tutaj również obserwowano rozwój roślin jednak tulipany hodowane były w ziemi w specjalnych skrzynkach. Ze względu na zbliżający się Dzień Kobiet na hali produkcyjnej panował duży ruch, lecz dzieciom udało się zwiedzić praktycznie cały zakład poczynając od chłodni, w której przechowuje się kwiaty, przez halę produkcyjną gdzie tulipany rosną oraz są przygotowywane do wysyłki aż do części gdzie Holenderskie cebulki dopiero zaczynają wzrost. Dzieci miały również możliwość zwiedzenia biura gdzie czekał na nie słodki poczęstunek.

Ogrom tego gospodarstwa przyćmiewał jedynie widok „morza” rosnących kwiatów, które zachwycały  swymi kolorami i pięknem. Dzieci świetnie się bawiły podczas całej wycieczki. Nauczyły się również wielu interesujących rzeczy. Serdecznie dziękujemy Państwu Nowackim, za możliwość odwiedzenia ich hodowli i za świetną zabawę.