Rola witamin w codziennej diecie.

Data: 12 listopada, 2012

W dniu 8 listopada br Zespół ds. Promocji Zdrowia zorganizował spotkanie z Panią dr Jolantą Nalewaj, specjalistką dietetykiem, praktykiem w zakresie konstruowania diet zarówno dla ludzi zdrowych, jak i chorych ze szczególnym uwzględnieniem chorób otyłości, nowotworów, cukrzycy, krążenia, bulimii i anoreksji. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy szkołyoraz uczniowie wraz z rodzicami.

Wspólnie mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji na temat roli witamin w codziennej diecie człowieka. Wraz z uczestnikami spotkania, na podstawie ich sugestii, wspólnie konstruowaliśmy pod okiem fachowca, prawidłowe menu zawierające codzienną dawkę warzyw i owoców.

Druga część spotkania dotyczyła indywidualnych porad na temat żywienia, łączenia ze sobą różnych potraw, picia napojów oraz sposobu obliczania kaloryczności produktów.