ROK STULECIA SZKOŁY!

Data: 7 listopada, 2011

Drodzy Absolwenci!

Obecnie trwający rok szkolny jest dla naszej szkoły szczególny, bowiem przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej Alma Mater pod hasłem: “100 lat i więcej”.

Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy na ten szczególny dzień – 25 maja 2012r. Będziemy razem wspominać i cieszyć się chwilą obecną. Na pewno nieopisanych wrażeń dostarczy nam wystawa zdjęć, pamiątek z tych minionych lat. Pomóżcie nam zorganizować tę jedyną w swoim rodzaju wystawę – jeżeli macie jakiekolwiek zdjęcia z czasów Waszej bytności w murach SP5, zeszyty, fartuszki, tarcze, cokolwiek- udostępnijcie naszej placówce. Każda rzecz zostanie spisana i zwrócona.

Prosimy absolwentów o zarejestrowanie się i zadeklarowanie chęci uczestnictwa w obchodach stulecia szkoły wysyłając zgłoszenie na adres: stuleciesp5@wp.pl

 • imię i nazwisko (dla kobiet także nazwisko panieńskie)
 • telefon kontaktowy oraz adres e-mail
 • rok rozpoczęcia i ukończenia szkoły
 • imię i nazwisko wychowawcy
 • deklaracja chęci uczestnictwa w uroczystych obchodach w maju 2012 roku
 • chęć wypożyczenia pamiątek

Zapraszamy także do odwiedzania strony internetowej szkoły, na której wkrótce znajdziecie Państwo kalendarz obchodów stulecia w roku szkolnym 2011/2012. Znajdą nas również Państwo na portalu społecznościowym Nasza Klasa – Stulecie SP5 w Ostrowie Wlkp.

Plan obchodów stulecia w dniu 25 maja 2012 r.

1. Msza święta- Kościół NMP-10.00-10.45

2. Uroczystości w szkole -11.15-15.00

 • jarmark średniowieczny,
 • wpisy absolwentów do Księgi Patrona,
 • mecz koszykówki- absolwenci kontra nauczyciele,
 • odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz otwarcie Sali Tradycji,
 • zwiedzanie szkoły (wystawy),

3. Biesiada w Michałkowie 18.00———>któż to wie:)

Szanowni Państwo dla wszystkich chętnych chcących bawić się na wspólnej biesiadzie poniżej podajemy nr konta na który należy dokonać wpłaty. Cena za udział w imprezie od godziny 18.00 do…….. wynosi 70 zł od osoby. W tym średniowieczne klimaty bractwa rycerskiego z Torunia, jadło,tańce, identyfikator dla każdego.

Termin zgłoszeń mija 15 maja. Wpłacając, pamiętajcie o podaniu swoich dokładnych danych.

70 1540 1173 2001 4000 3043 0004

Szkoła Podstawowa nr 5

Grabowska 1-3

63-400 Ostrów Wielkopolski

Specjalnie dla nas, specjalnie z okazji Stulecia zostanie wybity okolicznościowy medal, niestety w ograniczonej liczbie.  Wszystkich chętnych, którzy chcieliby mieć taką pamiątkę zapraszamy osobiście do szkoły lub czekamy na zgłoszenia pod numerem telefonu: 62 736-46-27. Cena medalu 40 złotych.

Kalendarz obchodów