Rodzinny wyjazd Wolontariuszy

Data: 7 czerwca, 2016

Dnia 4 czerwca działający w naszej szkole wolontariusze udali  się w kolejną rodzinną podróż.

Celem wyjazdu było zwiedzanie Gostynia. Podczas pobytu w  Gostyniu mali i duzi podróżnicy zwiedzili klasztor. Po duchowej części wycieczki  udali się do rodzinnego warsztatu Pana Pedy, gdzie mieli możliwość  zapoznania się z pasją Pana Macieja – kolekcjonera przedwojennych samochodów.

Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w gospodarstwie agroturystycznym w Kluczewie, gdzie oprócz zabawy na nowoczesnym placu, uczestnicy karmili zwierzęta hodowlane, kozy, króliki, owce, kury, uczestniczyli w wspólnej staropolskiej biesiadzie połączonej z pieczeniem kiełbas przy ognisku. Na zakończenie gospodarz pokazał sztukę kowalstwa, która  została połączona z wykonywania podków.

Kolejny wyjazd wolontariuszy odbędzie się w okresie wakacji letnich.